Toysaurus knihovna hraček funguje stejně jako běžná knihovna, kromě toho, že si místo knih půjčujete hračky! Zamíříte k nám, vyberete si nějaké hračky a půjčte si je domů. Hračky vždy můžete vyměnit za nové a jen sledovat jak Vaše děti baví trávit čas s neokoukanými hračkami a Vám se přitom doma žádné nehromadí.

S Toysaurem si děti hrají s neomezeným množstvím skutečných hraček, získávají nové dovednosti a rozvíjí svoji kreativitu a představivost. Rodiče těží z toho, že dostanou své děti od obrazovek, ušetří peníze, sníží nepořádek a šetří životní prostředí, protože hračky se recyklují.

Stejně jako si musíte dávat trochu větší pozor na knihy, které jste si vypůjčili z knihovny, musíte se starat o hračky, tj. dávat pozor, že máte všechno části hraček, nenechávat hračky venku v dešti nebo kde by mohly být odcizeny, zajistěte, aby vaše děti hračky nezneužívaly nebo nerozbíjely, a nakonec hračky vyčistěte a usušte, než je vrátíte. Přečtěte si prosím náš dokument Pravidla knihovny.

Knihovnu hraček mohou využívat pouze členové spolku Toysaurus, z.s.. Všechny informace jsou odstupné v sekci Členství a v případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na info@toysaurus.cz.

Je to jednoduché!  Půjčte si hračku, Užijte si hračku, Vraťte hračku a půjčte si novou 🙂

1. Vyberte si hračky, se kterými si chcete hrát

Po úspěšné registraci (info zde) do spolku toysaurus održíte 10 Toysaurus bodů, které budete moci proměňovat ve hračky.

V online katalogu nebo také v knihovně (od konce roku 2022) si poté podle svých představ začněte vybírat z naší hračkové sbírky. Většinu hraček máme ve více exemplářích, aby se pokud možno dostalo na každého.  Hračky pro vás průběžně doplňujeme, takže vždycky narazíte na něco nového.

2. Půjčte si hračky domů

Po složení vratné zálohy dostanete potvrzení o tom, jaké hračky máte zapůjčené a datum do kdy musí být vráceny. Doma si zkontrolujete, že jsou hračky kompletní, a pak si jen užívejte klidu, kdy vaše děti objevují “nové” hračkami.

Hračky si nechte tak dlouho, jak si budete přát. Můžete je mít doma po celou výpůjční dobu nebo dobu kratší. Až budete mít pocit, že jste si jich užili do sytosti, vrátíte nám je zpátky. Buď všechny nebo jen ty, které už u vás doma zahálí.

3. Vraťte půjčené hračky a vyzkoušejte nové

Až Vás hračky přestanou bavit, nebo před vypršením výpůjční jejich lhůty, nám je vraťte do knihovny zpět a vyměňte je za jiné. 

Očekáváme, že každý člen vrátí své hračky ve stavu, v jakém by si je chtěl půjčit. Při vrácení všechny hračky řádně zkontrolujeme a dále očistíme prostředky speciálně určenými na dětské hračky. 

Pokud by se vám některá hračka ztratila nebo hodně poškodila, společně najdeme řešení, jak to napravit. Hlavu vám trhat nebudeme.

VRATNÁ ZÁLOHA

V prvním roce členství je vratná záloha 150Kč za jeden bod. V následujícím roce je tato záloha snížena.

VÝPŮJČNÍ DOBA

Výpůjční doba hraček je 30 dní. Pokud chcete, můžete si dobu výpůjčky (před jejím vypršením) prodloužit o 7 dní bez toho abyste hračku vrátili zpět. 

Půjčovna hraček