dino-head-o-nas
nás

Knihovna hraček Toysaurus, z.s. je nezisková organizace, která nabízí svým členům možnost půjčování hraček pro děti ve věku od narození do 6ti let. Knihovna byla založena za účelem pomoci rodičům  v hledání vhodných hraček pro jejich děti v dnešní době, kdy hračky stojí spoustu peněz a děti o ně rychle ztrácí zájem (zájmy dětí se rychle mění)! Poskytujeme takto rodinám přístup k řadě vzdělávacích hraček a her, které pomáhají s rozvojem v dětství.

Toysaurus umožňuje rodičům potěšit své děti novými hračkami, které milují, ale zároveň je zase pohodlně “uklidit”, když o ně ztratí zájem. Přidejte se k nám a nabídněte svým dětem nové možnosti, naučme je sdílet  věci s ostatními a chovat se šetrněji životnímu prostředí. Knihovnu hraček Toysaurus, z.s. spravuje dobrovolný výbor členů, zejména rodičů a prarodičů.

Naše vize

Poskytnout co nejvíce dětem přístup k vysoce kvalitním, cenově dostupným a zábavným hračkám, které přispívají ke vzdělávaní dětí formou hry. Toysaurus si klade za cíl obohatit a potěšit příští generaci tím, že nabídne prvotřídní službu půjčovny hraček a přitom společně šetříme životní prostředí a učíme děti již od útlého věku, jak se chovat ohleduplně.

Naše motto je “Učení hrou”, protože hra je nezbytná pro učení a rozvoj dětí:

  • Hra vede k lepším výsledkům učení pro děti školního věku
  • Hra s ostatními vede k empatii a lepšímu povědomí dítěte o pocitech ostatních
  • Hra pomáhá učit děti pravidla naší společnosti
  • Aktivní dítě se stane aktivním dospělým
  • Hra přispívá k intelektuálnímu vývoji dítěte, který je úzce spjatý s jeho fyzickým vývojem a dovednostmi
  • Děti, které si hrají, se ve svém prostředí cítí bezpečněji

Naše zásady a hodnoty

Zábava, rozvoj, sdílení

Povzbuzujeme rodiče, děti a pečovatele, aby zkoušeli nové věci a objevovali nové způsoby hry, a takto podněcujeme fantazii a kreativitu malých i velkých.

Cílem knihovny Toysaurus ji sdílet znalosti o důležitosti hraní si. Hra je pro nás nejmocnějším nástrojem pro rozvoj dětí, protože hra podporuje učení se novým věcem mnoha různými způsoby.

Sdílíme, co můžeme, pomáháme si a učíme se od sebe!

Jsme šetrní k životnímu prostředí

Bereme v úvahu naše životní prostředí a klademe důraz na udržitelnost ve všech našich aktivitách a zapojujeme do procesu i ostatní. Kromě toho, že je knihovna hraček šetrná k životnímu prostředí, učí děti sdílet s ostatními. Při vracení hraček máte možnost dítěti vysvětlit, že nyní je čas, aby si s ním hrál někdo jiný. Půjčováním hraček pomáháme snižovat produkci hraček. Věděli jste, že 1 ze 4 hraček baví děti pouze první týden? Neustále hledáme další způsoby, jak být ještě lepší. Máte pro nás tip? Budeme rádi za všechny tipy a rady, napište nám!

Naše hračky jsou zábavné, naučné a bezpečné!

Filozofií výběru hraček je, že by měly být multifunkční a vyžadovat, aby děti používaly a rozvíjely své vlastní dovednosti. Samozřejmě je to také spousta zábavy! S nabídkou více než 300 položek může členství v knihovně hraček Toysaurus fascinovat vaše dítě po mnoho let za velmi nízkou cenu. Je pravda, že půjčované hračky mohou být trochu opotřebované, hrají si s nimi koneckonců děti a užívají si s nimi spoustu legrace. Můžete si ale být jistí, že hračky jsou dezinfikovány po každé zápůjčce a pečlivě zkontrolovány, aby byly bezpečné a připravené na další hraní.