Knihovna hraček je místo, kde si děti nebo jejich rodiče mohou půjčit hračky domů. Děti potřebují celou řadu hraček, nejen aby si s nimi mohly hrát, ale také aby rozvíjely své dovednosti. Jejich vkus však není vždy předvídatelný a hračky jsou často drahé. Proto jsme založili knihovnu hraček Toysaurus, z.s.!

Staňte se členem a spolu s dětmi vybírejte hračky z naší velkolepé sbírky. Vám odpadají starosti s výběrem vhodných hraček a také nemusíte řešit, kam je uložit.

Toysaurus, z.s funguje stejně jako běžná knihovna, kromě toho, že si místo knih si půjčujete hračky!

Zamíříte k nám a staňte se členem, vyberete si nějaké hračky k vypůjčení. Dostanete potvrzení o tom, jaké hračky máte zapůjčené a datum do kdy musí být vráceny. Doma zkontrolujete, že jsou hračky kompletní, a pak jen sledujte, jak vaše děti tráví čas s těmito novými hračkami. Hračky jsou půjčovány na 30 dní, kdy je do knihovny musíte vrátit a můžete si tak půjčit hračky nové. Můžete si také rezervovat jakékoli hračky, a tak si zajistit, že ty populární na Vás v knihovně budou čekat.

Naše knihovna zatím funguje online, ale koncem roku 2022 plánujeme otevřít naši kamennou knihovnu v Praze. 

Je mnoho důvodů, proč se stát členem naší knihovny:

 • Cenově výhodnější ve srovnání s nákupem hraček
 • Umožňuje cílit na vývojové potřeby specifické pro věk
 • Dejte svému dítěti přístup k jiným kulturám (máme mnoho cizojazyčných hraček, které vám s tím pomohou!)
 • Stále rozmanité a nové hračky a hry pomáhají k lepšímu rozvoji Vašich dětí
 • Šetřete místo ve svém domě!
 • Snižte nákup baterie
 • Buďte šetrní k životnímu prostředí, Snižte naši závislost na plastech
 • Pomáhá snižovat konzumerismus (u vás a možná u vašich dětí)
 • Pokud se vašemu dítěti hračka nelíbí – vraťte ji a pořiďte si další
 • Získejte přístup k hračkám, které byste nekoupili
 • Vyzkoušejte si hračku, o jejíž koupi uvažujete
 • Pravidelně čištěné hračky (ruku na srdce, kdo z nás doma pravidelně čistí všechny hračky? My ano!)
 • Sezónně vhodné používání hraček

Staňte se členem a spolu s dětmi vybírejte hračky z naší velkolepé sbírky. Vám odpadají starosti s výběrem vhodných hraček a také nemusíte řešit, kam je uložit.

Toysaurus, z.s. je nezisková organizace, nejsme vládní organizace ani firma. Jsme skupina rodičů, kteří společně pracují ve prospěch našich dětí a komunity. Knihovnu provozuje koordinátorka-dobrovolnice, která je zodpovědná za každodenní podnikání. Kromě toho je zapojeno mnoho dobrovolníků v různých rolích.

Členství

Toysaurus knihovna je otevřena pro všechny, kdo sdílí naše hodnoty a rádi se stanou členy Toysaurus komunity a tak přispějí k fungování knihovny.

Členové spolku mají přístup k velké kolekci hraček aher, které si mohou v rámci členství zdarma vypůjčit domů. 

Pracujeme na tom, aby naši členové měli také přístup k pronájmu našich prostor a dalšího inventáře spojeným s potřeby a péčí o děti. Společně budujeme komunitu a plánujeme různé akce v našich prostorách.

 

Členské poplatky jsou stanoveny řídícími orgány organizace a mohou být aktualizovány na konci každého období. Do 31.12.2023 jsou běžné měsíční členské poplatky 250kč.

Nejjednodušší způsob jak se stát členem je vyplnit online registraci zde. Po vyplnění registračního formuláře dostanete emailem přihlášku do spolku.

První členský poplatek Vám je splatný do 10 dnů ode dne, kdy se stanete členem spolku. Vaše další platba bude automaticky naplánována na stejný den každého následujícího měsíce. Například pokud se zaregistrujete 1. července, vaše další datum obnovení fakturace bude 1. srpna atd.

Tyto informace lze zjistit tak, že se přihlásíte ke svému účtu a poté kliknete na „Moje členství“ v části „Předplatné“ vyhledáte „Aktuální den ukončení:“. Toto datum je datem, kdy končí váš fakturační cyklus, a datem vašeho obnovení.

Veškeré změny účtu je třeba provést nejméně 48 hodin před datem ukončení fakturačního cyklu, aby vstoupily v platnost pro další fakturační cyklus.

Chyby ve fakturaci jsou vzácné, ale pokud si ve svém účtu všimnete jakékoli chyby ve fakturaci, upozorněte nás prosím co nejdříve e -mailem.

Budeme účtovat a řešit chyby ve fakturaci, pokud budeme upozorněni do 90 dnů. Pokud uplyne více než 90 dní, nebudeme moci z technických důvodů vrátit peníze.

Toysaurus je služba založená na členství ve spolku Toysaurus, které je na dobu neurčitou. Aby se předešlo přerušení provozu a vzhledem k tomu, že hračky mohou být pronajaty členům, zůstane účet po vypršení měsíčního výpůjčného, kupónu, slevového poukazu, dárkové karty nebo časově omezených nabídek aktivní a platební plán příspěvkůse automaticky obnoví, pokud nebude členství zrušeno či pozastaveno před koncem aktuálního období.

Chcete-li zajistit, aby se váš účet automaticky neobnovoval, zašlete nám email minimálně 48 hodin před datem obnovení.

Vaše členství můžete zrušit zasláním emailu na info@toysaurus.cz. Abyste se vyhnuli účtování poplatků za další období, zrušte své členství minimálně 48 hodin před datem obnovení. Všechny hračky, které máte vypůjčeny, musíte před zrušením členství vrátit.
Po zrušení členství obdržíte potvrzovací e-mail (Pokud neobdržíte e-mail do 48 hodin, kontaktujte nás).

Členové mohou své předplatné kdykoli zrušit bez poplatků za zrušení. Abyste se vyhnuli účtování poplatků za další období, zrušte své členství minimálně 48 hodin před datem obnovení, které je uvedeno na vašem účtu. Všechny hračky, které jsou vám stále půjčeny, musíte před zrušením členství vrátit.

Toysurus kredity nelze vrátit ani vyměnit za hotovost. Zrušení vašeho členství v Toysaurusu bude mít za následek ztrátu nevyužitých kreditů na vašem kreditním zůstatku.

Doporučte nás přátelům a získejte 1 Toysaurus bod navíc (po dubu 1 roku), který může být použit pro vypůjčení hraček.

*Podmínky použití
Na Váš účet Toysaurus Vám bude připsán 1 Toysaurus bod, pokud Váš přítel nebyl a není členem Toysaurus, z.s. a zmíní při registraci Vaše jméno.

Rádi Vás uvidíme v řadách našich dobrovolníků. Každý může něčím přispět. Pokud máte zájem se stát dobrovolník Toysaurus napište nám email.

Půjčování hraček

V naší knihovně hraček najdete ty nejnovější, ale i klasické hračky. Máme velký výběr hraček pro děti od narození do 6ti let. Přijďte se na hračky podívat (a vyzkoušet je) rovnou k nám do knihovny (otevření konec roku 2022). Náš katalog hraček je dostupný i online (zde). V online vyhledávání hraček můžete snadno filtrovat podle věku, typu hračky, dovednosti a hodnoty bodů Toysaurus – ideální pro nalezení správné hračky pro vaši rodinu.

Staňte se členem a spolu s dětmi vybírejte hračky z naší velkolepé sbírky. Vám odpadají starosti s výběrem vhodných hraček a také nemusíte řešit, kam je uložit.

Každý člen si může půjčit hračky v maximální hodnotě 10 Toysaurus bodů (až 5 hraček zároveň). Hračky jsou rozděleny do 4 kategorií dle jejich velikosti a tržní hodnoty:

Malé hračky – 2 body – hračky do 500 kč
Střední hračky – 3 body – hračky do 1000 kč
Velké hračky – 4 body – hračky nad 1000 kč
Největší hračky – 5 bodů – hračky nad 3000 kč a objemné hračky

Hračky si můžete půjčovat jak často chcete, dodržujete-li výpůjční lhůty a maximální počet Tosaurus výpůjčních bodů, které máte k dispozici.

Děláme to v boji proti krádeži. Chceme každému nabídnout možnost si hračky vypůjčit, ale musíme se ujistit, že se k Nám hračky zase vrátí. Výše zálohy se odvíjí od počtu Toysaurus bodů, za které jste si hračky vypůjčili.

Za každý 1 Toysaurus bod je vyžadována vratná záloha ve výši 150 Kč. Půjčíte-li si hračky v hodnotě 10 bodů, záloha bude činit 1500 Kč.
Záloha je Vám vrácena v celé výši, pokud Nám v řádné lhůtě vrátíte hračku kompletní a bez nadměrného opotřebení. Pokud hračka není kompletní, je poškozena nebo jste ji ztratili ci poškozena, od zálohy Vám odečteme poměrnou částku k rozsahu škody. V případě že bude škoda závažná, hračku si budete moci ponechat.

Každá hračka může být vypůjčena maximálně na 30 dní. Výpůjční doba může být (před jejím uplynutím) prodloužena o 7 dní bez toho aniž by Nám byla vrácena. Hračky mohou být znovu vypůjčeny, pokud na ně jiný člen nemá rezervaci. Máte-li problém se včasným vrácením hračky, kontaktujte nás.

Abychom zajistili maximální spokojenost všech našich členů, zejména těch, kteří čekají na Vámi vypůjčenou hračku, a limitovali nedodržení lhůt, při překročení doby výpůjčky účtujeme poplatek 10kč/den. Tento poplatek musíte zaplatit před vypůjčením dalších hraček.

Občas se stane, že hračka, kterou jste si vyhlédli v našem online katalogu, je již vypůjčena. Pokud chcete, hračku si můžete rezervovat buď přímo u nás nebo online po přihlášení do Vašeho účtu. Abychom zajistili maximální disponibilitu hraček, jsou rezervace zpoplatněny: 20kč / hračku. Rezervované hračky si musíte vyzvednout maximálně 14. den ode den počátku rezervace, který si vyberete při v rezervačním formuláři. Pokud hračka není dále rezervována, výpůjční doba je 30 dní.

Rezervaci hraček můžete změnit či zrušit kdykoliv před jejím začátkem. Zrušíte-li rezervaci alespoň 48h předem, připíšeme Vám na Váš účet částku ve formě kreditu. Tato částka může být použita k daší rezervaci či jiné službě. Pokud jste zapomněli rezervaci zrušit před jejím začátkem a o hračku nemáte zájem, kontaktujte nás, ať ji můžeme dát zpátky do regálů. Dáte tak možnost dalším rodinám si hračku vypůjčit

Samozřejmě, hygiena a bezpečí jsou pro nás prvořadé. Hračky, které se k nám vrátí jsou zkontrolovány, zda jsou hračky „přiměřeně čisté“. To znamená, že očekáváme, že každý člen vrátí své hračky ve stavu, v jakém by si je chtěli půjčit, včetně obalu. Hračky jsou dále vyčištěny prostředky speciálně určenými na dětské hračky. Pokud si vaše dítě stále vkládá věci do úst, raději důkladně očistěte půjčené hračky na začátku a na konci výpůjční lhůty! Také vám doporučujeme nepoužívat naše hračky, pokud je vaše dítě nemocné. Věříme však, že většina každodenních „brouků“, které by mohlo zachytit vaše dítě, může stejně dobře pocházet z péče o děti, výletů nebo sourozenců a je jen součástí budování imunitního systému.

Hračky samozřejmě kontrolujeme a dezinfikujeme po každém zapůjčení, jsou tedy jistě čistější než hračky ve školce. Navíc si můžete být jistí, že máme v nabídce pouze hračky, které splňují česká i evropská bezpečnostní kritéria.

Některé z našich hraček vyžadují baterie, zejména ty pro velmi malé děti. Časem plánujeme investovat do nabíječek a dobíjecích baterií, které budou s hračkami půjčovány. I přesto nabíjení vyžaduje čas a s mnoha hračkami na baterie, které v dnešní době máme, nebudeme schopni dodat každému čerstvě nabité baterie. Knihovna hraček dnes není povinna ani finančně schopna poskytovat baterie. Doporučujeme vám investovat do některých dobíjecích baterií AA a AAA a před vrácením je z hraček vyjmout. Dejte nám prosím vědět, jestli je to pro vás problém, a pokusíme se vám pomoci.

Pokud je něco, co byste rádi, abychom měli v knihovně, napište nám email. Často už můžeme mít podobnou hračku, ale je příliš populární na to, abyste ji viděli na pultech, v takovém případě bychom mohli navrhnout její rezervaci.

Jsme hrdí na to, že nabízíme hračky, které jste možná v obchodech neviděli. Naše hračky vybíráme na základě našich zásad nákupu hraček, které se zabývají kvalitou, hratelností, balením hračky, přepravní velikostí atd. Také nekupujeme hračky s krátkou životností a tématy. Všechny návrhy jsou však předloženy k projednání výboru a pokud bude úspěšný, zařadíme tuto hračku do našeho seznamu přání. Nákup hraček se obvykle děje několikrát ročně po úspěšných žádostech o financování nebo aktivitách získávání finančních prostředků.

Přineste k nám hračky, které chcete darovat, aby se y nich mohli těšit další děti a hračky neskončily zakopnuté pod postelí či na skládce. Pokud bychom nebyli schopni některé z hraček použít k dalšímu půjčování, určitě najdou využití v azylových domech nebo jiných místech.

Toysaurus body a kredit

Aby bylo půjčování výhodné pro všechny, náš systém Toysaurus bodů, Vám umožní si půjčit hračky minimálně za 10ti násobek výše měsíčního členského poplatku. Každý člen má k dispozici 10 bodů, za které si půjčuje různé hračky:

Malé hračky – 2 body – hračky do 500 kč
Střední hračky – 3 body – hračky do 1000 kč
Velké hračky – 4 body – hračky nad 1000 kč
Největší hračky – 5 bodů – hračky nad 3000 kč a objemné hračky 

S body můžete nakládat jak chcete. Při půjčení hraček Vám body odečteme a při jejich vrácení zase přičteme.

Naše hračky jsou umístěny v knihovně podle jejich bodové hodnoty a navíc jsou barevně označeny:

Červené jsou Malé hračky – 2 body
Modré jsou Střední hračky – 3 body
Žluté jsou Velké hračky – 4 body
Zelené jsou Největší – 5 bodů

Bodovou hodnotu hraček naleznete také v našem online katalogu.

Po připojení do Vaše účtu online, naleznete v detailech počet bodů, které máte k dispozici.

Ne, počet bodů je pevně daný. Každý člen má k dispozici 10 bodů, za které si půjčuje hračky, Musite vždy své hračky vrátit zpět, abyste získali zpět své body a půjčili si nové hračky.

Vždy doporučujeme utratit všechny své body, abyste ze svého členství získali maximum. Veškeré body nebudou přeneseny na příští půjčení. (například: Máte-li na svém kontě 10 bodů a půjčíte-li si hračky za 9 bodů, při jejich vrácení, si budete moci  půjčit hračky za maximálně 10 bodů).

Za různé své aktivity, kterými přispějete k činnosti, rozvoji a dobré pověsti Toysaurus organizace (např.: doporučení známým, atd.) Vám bude přidělen kredit.

Kredity za hračky lze použít pouze k půjčení či rezervaci hraček a placení členských příspěvkú. Kredity vyprší a budou ztraceny při zrušení členství, takže před zrušením nezapomeňte všechny své kredity vyčerpat.

Po připojení do Vaše účtu online, naleznete v detailech počet bodů a kreditů, které máte k dispozici.

Něco v nepořádku?

Zjistili jsme, že se děti naučí dobře zacházet s hračkami, jakmile pochopí, že hračka jde po nich k dalším dítětem. Ale víme, že nehody se stávají. S běžným opotřebením hraček a her se počítá. Proto je u každé půjčené hry či hračky vytištěný papírový návod, který lze podle potřeby nahradit. Totéž ovšem neplatí u obalových krabic a tašek, které jsou součástí hračky a jejich výměna stojí peníze.

V Toysaurus si zakládáme na tom, že půjčujeme pouze hračky ve dobrém stavu. Pokud by se stalo, že hračku nebo její část ztratíte či výrazněji poškodíte, dejte nám prosím vědět co nejdřív a přestaňte hračku používat, pokud hrozí nebezpečí. To nám dá čas hračku nahradit pro další členy, kteří se na ni těší.

Jestliže budeme muset hračku nebo její část nahradit, strhneme Vám z vratné zálohu naúčtujeme vám k uhrazení férovou částku, která bude vždy odpovídat závažnosti a rozsahu poškození a nikdy nebude vyšší než zůstatková hodnota hračky. V případě poškození musíme zvážit, zda:

 • bude možné hračku opravit,
 • je hračka bezpečná k dalšímu půjčování,
 • je hračka alespoň v dobrém stavu,
 • se s hračkou i nadále dá hrát tak, jak bylo zamýšleno
 • a také samozřejmě to, jak dlouho již hračku půjčujeme.

Naše standardní pokuta je 5 $, ale může se lišit v závislosti na tom, jak snadno je vyměnit a jak zásadní je kus. Pokud kus chybí nebo je poškozený, což činí hračku nepoužitelnou, můžete být požádáni, abyste zaplatili část náhradních nákladů a měli možnost hračku zakoupit.

Vrácení ztracených hraček a jejich částí vždy uvítáme, i když už delší dobu chyběly! Jakmile jsou však pokuty zaplaceny, jsou nevratné, a proto vám doporučujeme, abyste si to pořádně našli a na začátku našli chybějící kousky.

Pokud s hračkou něco není v pořádku, musíte nás informovat do 24 hodin od jejího zapůjčení. Pošlete nám email a uveďte kód hračky a popište to, co je s hračkou špatně, a my to zaznamenáme v našem systému a poté to vyřešíme, až se vrátíte. Děláme maximum proto, aby nás hračky opustily kompletní, ale občas můžeme něco přehlédnout.

Pokud nemůžete včas vrátit hračky zpět ani po prodloužení výpůjční lhůty, účtujeme poplatek 10kč/den. Tento poplatek musíte zaplatit před vypůjčením dalších hraček. Děláme to proto abychom zajistili maximální spokojenost všech našich členů, zejména těch, kteří čekají na Vámi vypůjčenou hračku.

Jestliže nemůžete hračky vrátit osobně, můžete požádat jinou osobu, aby nám hračky vrátila. V tomto případě Vám vrátíme zálohu, při Vaší příští návštěvě.

Pokud byste náhodou našli nějaké položky, které se dříve ztratily, určitě nám je můžete donést zpět. Jakmile jsou však pokuty za dříve ztracené hračky zaplaceny, jsou nevratné, a proto vám doporučujeme, abyste si to pořádně našli a na začátku našli chybějící kousky.

Některé hračky si můžete po půjčení koupit. Zeptejte se nás při vrácení hračky, zda je možnost koupě či nikoliv. Cena hračky se bude odvíjet od toho, jak dlouho již ji půjčujeme a zda hračka nese stopy předchozího hraní.

Nahlaste prosím chybějící kusy pomocí email, abychom je mohli doplnit pro dalšího člena.